زندگی نامه

دکتر رحیم زارع متولد 1354 در خانواده ای متدین روستایی در بخش سرچهان شهرستان بوانات متولد شد و پس از طی مراحل تحصیلی و علمی در بهترین دانشگاه های کشور موفق به اخذ مدرک دکترا، تدریس در دانشگاه و در ادامه خدمت به مردم شریف آباده، بوانات و خرمبید در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی گردید.

تعداد آرا در دور گذشته

آباده 13525

خرمبید 6678


بوانات 12565دوران کودکی

سرطان خون بلای جان پدرش می‌شود، پدری که قبل از بیماری هم سختی‌های کار کشاورزی و دامپروری از پا درش آورده بود، اما سرطان پدرش اول بدبختی خانواده ۹ نفره شان که در بخش «سر چهان» آن طرف‌تر از بوانات فارس زندگی می‌کردند، می‌شود. بخش اعظم دارایی شان که شامل دام و مقداری زمین کشاورزی بود، خرج دوا و درمان بی‌حاصل پدرش می‌شود و بعد از مرگ پدر و از دست رفتن بخش زیادی از اموالشان او و همه خانواده‌اش تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند.

تحصیلات

در این شرایط -رحیم- فرزند بزرگ خانواده نان آور خانه می‌شود و باید برای درس خواندن و خرج زندگی، روزها برای تحصیل کیلومترها در جاده خاکی روستایشان راه برود و شب‌ها هم کار در میدان میوه و تره بار را تجربه کند. خودش می‌گوید: «همزمان با درس کار می‌کردم طوری که گاهی در ظل گرمای تابستان یک دستم کتاب بود و دست دیگرم بیل کشاورزی یا چوبی که گوسفندان را به این طرف و آن طرف می‌برد.»

خدمت

اما حالا با تحمل سختی های فراوان دکتر رحیم زارع دارای مدرک دکترای مدیریت بازرگانی و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طبابایی تهران و همچنین نماینده مردم در دو دوره مجلس شورای اسلامی می باشد، همان مردمی که مثل خودش مشکلات متعددی را تحمل می کنند و او حالا مدافع حقوق آنها در شهرستان های آباده، بوانات و خرم بید می باشد.