تیم‌ ملی فوتبال می‌تواند برای سومین‌ بار متوالی راهی جام‌ جهانی شود


کد خبر: 137 || تاریخ انتشار: 02 مهر 1398 13:41 || " تعداد بازدید :1286

رئیس کمیته فوتبال مجلس بر اهمیت حضور تیم ملی در جام جهانی و اقتدار و رشد در نتیجه‌گیری تاکید کرد.

رحیم زارع، رئیس کمیته فوتبال مجلس، پیرامون موضوع هزینه هدفمند در فوتبال ایران گفت: معتقدم در لیگ نوزدهم تیم‌ها به قول معروف ریخت و پاش داشتند و در ظاهر بسیاری از باشگاه‌ها در این‌باره برنامه‌محور عمل می‌کنند اما سوال مهم اینجاست که آیا این برنامه‌ها که به طور مثال در باشگاهی با میلیون‌ها هوادار اجرا می‌شود، آیا پیش از این در کشورهای صاحب نام در فوتبال یا لیگ‌های حرفه‌ای آزمون خود را پس داده است؟ سوال دوم اینجاست که اگر این برنامه‌ها بر پایه اصول حرفه‌ای است و آزمون خطا خود را نیز پس داده است، در فوتبال به روش خاص خود به اجرا در بیاید و با قوانین داخلی تطبیق داده شود.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: مدیران فوتبال ما باید الگوهای مختلف را در زمینه درآمدزایی و زیر مجموعه آن یعنی تبلیغات بررسی کنند و مطالعات لازم را صورت دهند تا در حوزه فوتبال اقدامات بزرگی صورت گیرد. تبلیغات در این زمینه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید اقدامات جدی در این‌باره انجام بپذیرد.

وی پیرامون پیش‌بینی‌اش از سطح کیفی لیگ نیز عنوان کرد: بنده امیدوارم هزینه‌های صورت گرفته حداقل باعث بالا رفتن کیفیت بازی‌ها شود و هواداران از دیدن بازی لذت ببرند. فوتبال از این بابت که زمان فراغت برای جوانان و سایر اقشار به وجود می‌آورد، اهمیت بالایی دارد و تلاش فدراسیون باید این موضوع باشد که مردم از این زمان لذت بیشتری ببرند، البته در عین حال با بالا رفتن کیفیت خیلی مسائل از جمله معرفی بازیکنان جدید به تیم ملی و ارائه بازیکنان آماده به تیم ملی نیز خود به خود این موارد حل می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه به موضوع  تیم ملی اشاره کرد و گفت: در بحث فوتبال ملی، باید دید برگزاری لیگ تا چه حد به تیم ملی کمک می‌کند. بنده و سایر دوستان بی‌تردید از برگزاری جلسه میان سرمربی تیم ملی فوتبال و سرمربیان باشگاه‌ها استقبال می‌کنیم و این می‌تواند به هم‌افزایی در فوتبال ایران کمک شایانی کند. تیم ملی خودش را برای حضور در بازی‌های مقدماتی جام جهانی آماده می‌کند و همه باید از ویلموتس و شاگردانش حمایت کنیم اما آنچه که مشخص است لیگ ما در معرفی پدیده‌های جدید برای فوتبال ایران به وظیفه ذاتی خود به میزان پتانسیلی که دارد به هیچ وجه عمل نمی‌کند. فکر می‌کنم هنگ‌کنگ رقیب چندان سختی نیست اما هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت. ضمن اینکه حضور تیم ملی در جام جهانی و  اقتدار و رشد در نتیجه‌گیری نیز بسیار مهم است. به هرحال تیم ملی می‌تواند برای سومین بار راهی جام جهانی شود و هم‌اکنون اولویت فوتبال ایران این موضوع است.

بخش دیگری از صحبت‌های زارع پیرامون عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود، وی در این رابطه با اشاره به هزینه‌های 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان تصریح کرد: پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو در نقل و انتقالات نیم فصل بیشترین هزینه‌ها را انجام دادند و باید هواداران را با عملکرد خود در آسیا خوشحال کنند. البته تیم دیگری هم هست که هزینه بیشتری از این تیم‌ها کرده است، اما اگر از این تیم‌ها نام می‌بریم به این خاطر است که آنها نماینده کشور در یک تورنمنت معتبر و مهم هستند و باید از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنند.

وی گفت: در فوتبال روز دنیا مدیریت هزینه علاوه بر دو شاخصه مهم ثبات کادر فنی و بازیکنان اهمیت زیادی دارد، فکر می‌کنم نمایندگان ما پتانسیل حضور در مراحل بالای آسیا را دارند و باید مانند تیم ملی از آنها حمایت شود. باشگاه‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس حواشی زیادی دارند که مدیریت باید در این مقوله مقتدرانه عمل کند. ضمن اینکه مجلس از خصوصی‌سازی این دو باشگاه همچنان حمایت می‌کند و امیدواریم این مهم در سال جاری صورت بگیرد.