رونق تولید شاه بیت اقتصاد است


کد خبر: 1100 || تاریخ انتشار: 06 فروردین 1399 09:55 || " تعداد بازدید :1323

دکتر رحیم زارع: رونق تولید شاه بیت اقتصاد است

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه رونق تولید شاه بیت اقتصاد است، گفت: تولیدات داخل باید ارزان‌قیمت، رقابت‌پذیر و صادرات‌محور باشد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، گفت: از آنجایی که مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر شعار‌های اقتصادی را برای هر سال انتخاب می‌کنند، باید با برنامه ریزی بهتر زمینه تحقق این شعارها را فراهم کرد.

مباحث پولی، بانکی و مشکلات بازار سرمایه یکی از موانع کنونی تولید

نماینده مردم مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل و رفع موانع تولید دقیق اجرایی شود،  تصریح کرد: از یک سو توجه به ثبات نرخ ارز موجب رونق تولید شده و از سوی دیگر کاهش هزینه تولید و ارتقا کیفیت منجر به موفقیت تولیدکنندگان و افزایش توان رقابتی آنها خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از موانع کنونی تولید را مباحث پولی، بانکی و مشکلات بازار سرمایه دانست و افزود:  برای تحقق شعار سال، مجلس باید قوانین مورد نیاز برای پیشبرد تولید را تصویب و اگر نقصی در قانونگذاری وجود دارد آن را رفع و جلوی قوانین دست‌و‌پاگیر بخش تولید را بگیرد.

تولیدات داخل باید ارزان‌قیمت، رقابت‌پذیر و صادرات‌محور باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رونق تولید شاه بیت اقتصاد است، تصریح کرد: تولیدات داخل باید ارزان‌قیمت، رقابت‌پذیر و صادرات‌محور باشد اگر تولیدات ما در این 3  کلمه خلاصه شود قطعاً علاوه بر بازار داخلی می‌توان کالا‌های تولیدی را به کشور‌های همسایه نیز صادر کرد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون متبوعش در سال 98 جلسات متعددی با مسئولان ذیربط برای رونق تولید داشته و راهکارهایی در حوزه پولی و ارزی به دولت و بانک مرکزی ارائه داده است، اظهار کرد: اگرچه در سال‌های گذشته اقداماتی برای حمایت از تولید انجام گرفته اما کافی نبوده و این فعالیت ها باید در سال جاری بیشتر شود تا بتوان با رونق تولید و اشتغالزایی زمینه بهبود معیشت مردم را فراهم کرد.