آخرین اخبار
دکتر زارع در مصاحبه با مهر:

بخش اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ ابتدای آذر ماه به مجلس ارسال می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به دلیل آنکه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس طولانی شده است، احتمالاً بخش اول بودجه ۱۴۰۳ ابتدای آذر ماه به مجلس ارائه شود.
اشتراک گذاری
۲۰ آبان ۱۴۰۲
نویسنده : مسئول رسانه ای
منبع : مهر

دکتر رحیم زارع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر درباره زمان ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به مجلس، اظهار داشت: امسال بررسی لایحه بودجه سالانه کشور دو مرحله‌ای است و دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را باید در دو مرحله به مجلس ارسال کند.

وی ادامه داد: باید مرحله اول لایحه بودجه تا ۱۵ آبان ماه به مجلس می‌رسید، اما به دلیل آنکه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس طولانی شده است، دولت احتمالاً بخش اول بودجه ۱۴۰۳ را ابتدای آذر ماه به مجلس ارائه کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: نحوه بررسی لایحه بودجه کشور از این به بعد به این صورت است که ابتدا کلیات و احکام بودجه بررسی و تصویب می‌شود و سقف بودجه تعیین می‌شود، سپس تبصره‌ها و جزئیات مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

زارع با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده احتمالاً بعد از اتمام بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه خواهد شد، گفت: از آنجایی که هنوز بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه تمام نشده است، دولت در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۳ بر اساس سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه عمل کرده است.

به گزارش مهر، سال گذشته نمایندگان مجلس تغییر و اصلاح سازوکار تصویب بودجه‌های سنواتی را به تصویب رساندند و بر اساس آن بودجه کل کشور از این به بعد به صورت دو مرحله‌ای تدوین و تقدیم مجلس می‌شود.

در مرحله نخست، آبان ماه امسال کلیات بودجه مشتمل بر اهداف، برنامه‌ها و شاخص‌های کلان به همراه ماده واحده (احکام بودجه)، جداول کلان سالانه شامل مصارف و منابع بودجه عمومی و گزارش بودجه شرکت‌های عمومی به مجلس ارائه می‌شود و پس از اتمام رسیدگی و تأیید شورای نگهبان، مصوبه مجلس به دولت ابلاغ می‌شود.

در گام بعد، دولت ظرف مدت ۱۰ روز جداول تفصیلی بودجه را به انضمام سنجه‌های ارزیابی برنامه و جداول کلان استانی در سقف مصوب در مرحله اول و بودجه شرکت‌های دولتی برای تصویب تقدیم مجلس می‌کند.

نوشته های مشابه

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه اجرایی می‌شود
محاسبه از فروردین ماه، پرداخت از خرداد ماه

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه اجرایی می‌شود

شرکت هیات مجلس شورای اسلامی با حضور رحیم زارع در اجلاس اتحادیه بین المجالس
حضور دکتر رحیم زارع در اجلاس اتحادیه بین المجالس در ژنو

شرکت هیات مجلس شورای اسلامی با حضور رحیم زارع در اجلاس اتحادیه بین المجالس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *