آخرین اخبار
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق:

پایه مالیاتی جدیدی در بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی نشده است

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: پایه مالیاتی جدیدی در بودجه پیش‌بینی نشده و مالیات مالیات‌دهندگان هم هیچ تغییری نداشته است.
اشتراک گذاری
۱۹ آذر ۱۴۰۲
نویسنده : مسئول رسانه ای
منبع : سایت دکتر زارع

رحیم زارع در تشریح جزئیات جلسه عصر یکشنبه، ۱۹ آذر ماه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق حاضر شدند.

وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارشی از منابع بودجه سال آینده ارائه کردند، گفت: بر اساس دغدغه نمایندگان و تحلیل دیدگاه کارشناسان اصلی‌ترین چالش منابع مالی بودجه و همچنین منابع هدفمندی یارانه‌ها، کسری ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی در بودجه است که البته ما هنوز این مسأله را نتیجه‌گیری نکرده‌ایم و ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم این موضوع را به حداقل برسانیم و مانع تورم‌های حاصله شویم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به بررسی درآمدهای مالیاتی در بودجه سال ۱۴۰۳ در جلسه کمیسیون، بیان کرد: در این جلسه مطرح شد که چرا درآمدهای مالیاتی به این صورت افزایش پیدا کرده است که وزیر اقتصاد در ادامه درباره موارد جلوگیری کننده از فرار مالیاتی و شناسایی مؤدیان جدید توضیحاتی را به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

زارع با بیان اینکه پایه مالیاتی جدیدی در بودجه پیش بینی نشده است، گفت: همچنین مالیات، مالیات دهندگان هم هیچ تغییری نداشته است.

وی با اشاره به بررسی مصارف بودجه در جلسه فوق ادامه داد: نمایندگان در این بخش تاکید داشتند که چرا افزایش حقوق بازنشستگان در لایحه دولت به اندازه کافی دیده نشده است و باید این موضوع لحاظ شود.

زارع تصریح کرد: در مجموع نظر ما این است که نقش هدایت‌گری برنامه هفتم توسعه را در بودجه سال آینده پیگیری کنیم تا نتایج آن در زندگی و معیشت مردم دیده شود بنابراین حتماً مذاکراتی را با دولت و سازمان برنامه و بودجه در زمینه جزئیات بودجه خواهیم داشت تا برخی احکام و تبصره‌های بودجه را تغییر دهیم.

نوشته های مشابه

پیام تسلیت رحیم زارع به مناسبت عروج شهادت گونه آیت الله رئیسی و یاران انقلاب
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ

پیام تسلیت رحیم زارع به مناسبت عروج شهادت گونه آیت الله رئیسی و یاران انقلاب

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه اجرایی می‌شود
محاسبه از فروردین ماه، پرداخت از خرداد ماه

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه اجرایی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *